Dex

Czarny rynek w TCB

10 postów w tym temacie

O ile sobie nie przypominam, to temat czarnego rynku w realiach TCB nie był poruszany. 

Wiadomo, że są rzeczy które trzeba nabyć w trudnych czasach a są one zazwyczaj nie do osiągnięcia - legalnie czy to też z powodu ich braku. W opowiadaniach które kiedyś czytałem brakowało mi tego wątku. Wiadomo mamy biura, terrorystów i jakiś głównych bohaterów. Wydaje mi się, że człowiek oprócz czynienia zła i upuszczaniu tęczy kolorowym zbawicielom lubi również zarobić. Nie ważne na jakim interesie. 

Co Waszym zdaniem mogło by przynieść solidne dochody w takich czasach/sytuacji? Przykładowo ciemne interesy mogą prowadzić ludzie oraz kuce, zebry, czy gryfy między sobą. Oni mają coś czego my nie mamy i odwrotnie. Miejsce transakcji jakiś neutralny i zakonspirowany bar. 

Dex.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elementami handlu mogłyby być np. Eliksiry ponifikacyjne wykradzione z biur, czy chociażby broń palna i technologia.
Handlarzami natomiast zakładam że byliby tylko ludzie, ewentualnie gryfy, ale nie kucyki. Te z Equestrii są za miękkie, a te po ponifikacji przeszły pranie mózgu.
Jednakże solidne dochody pewnie wiele by nie przyniosły. Equestrianie płacą złotem, a to sprawiłoby, że ziemskie waluty byłby po prostu nic nie warte. Ceny byłyby kosmicznie wysokie, przez co rynek zbytu mały, a skoro gospodarka podupada, bo wszyscy przechodzą na drugą stronę, raczej zbyt wiele za to złoto by nie można było kupić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... już bardzo dużo myślałem na ten temat :D , ale w sumie... nie wiedziałem czy warto coś pisać :S ... 

Ja sądzę że na na naszych dobrych biurach :3 można by zrobić jakieś płatne rzeczy typu vip... albo jak komuś zależy status alicorn :v... na star dawać tyle by powiemy starczyło na eliksir pobyfikujący... przepustkę do Fol czy poz i można sobie decydować :3 ( chodzi mi o zrobienie jakieś waluty która można kupić za prawdziwe pinądze :v ) za inne rzeczy typu  ( nie wiem... eliksir na alicorna ) trzeba by doładować np... albo być aktywnym na forum... to drugi sposób na zdobywanie waluty ;3 mi ten pomysł wydaje się dobry... ale pewnie wprowadzenie czegoś takiego to od groma pracy :S ... ( wiec nie bić mnie... to moje osobiste przemyślenia ) zawartość sklepu zawsze można zmieniać :v dodawać coś... nie wiem... możliwość jest od groma np : bronie , domy ( to mi się wydaje nam lepsze ) i tak dalej... 

Dziękuję Reg .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktycznie wydaje się to kiepskie z perspektywy gdy ktoś korzysta z waluty 99x jak mówi ten Pan -> @Kaspii Ale może pomińmy środek płatniczy. Zenita 12xp nie oddam za złoto ale pomyślę za coś o magii. @Reg  Na forum kiedyś była możliwość nabycia eliksirów. Nie pamiętam na czym to polegało. Ale miałem chyba dwie sztuki.  

Dex.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ucierpiała by waluta oparta na złocie. Nikogo by chyba nie zdziwiło jeśli kicia powie, że na Equestrii zyska USA, a dokładniej to dolar, który jest oparty o ropę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak Kaspii wcześniej powiedział, eliksiry byłyby na sto procent sprzedawane gdzieś nielegalnie czy to przez kuce, czy też przez ludzi. 
Pewno znaleźli by się też skrajni ludzie co by prowadzili handel żywym towarem... na tym dałoby się troszkę zarobić niestety... :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym to zrobił jak w stylu amerykańskim. Jakiś budynek. Piwnica najpewniej a tam zbiorowisko handlarzy. W cenie byłyby eliksiry to na pewno. Jednak broń też. Ludzie by kupowali by odstrzelić parę kuczych zadków. Waluta to byłaby najmocniejsza na rynku. Euro dolary czy inne ruble. Płatność złotem owszem ale tylko w kantorach wymiany. Czy kuce by przychodziły?  Raczej tak bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie odstawał od innych. Kwitł by handel żywym towarem. Pewnie wielu chciałoby mieć taką klacz niewolnice... :kappa: Tak czy siak, na pewno byłby taki rynek. W cenie było by paliwo, broń i amunicja, eliksiry, niewolnicy, narkotyki... może i wpływy kto wie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Halik Alikorn

Euro jest oparte o złoto. Przybycie Equestrii spowodowałoby inflację złota, więc wszystkie waluty oparte o nie by osłabły.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezupełnie,

Jeśli złoto w Equestrii jest również cenne oraz jest środkiem płatniczym, to nie mogą go posiadać w "nieskończoność". Można założyć, że tam to też ceniony kruszec. Co do walut to sprawą oczywistą jest, że to tylko pieniądze i jednego dnia za 400 tyś kupisz samochód a następnego rower...

Dalej natomiast rozważany jest środek płatniczy tj złoto i pieniądze. A może to być inny pierwiastek którego oni nie posiadają bądź posiadają w znikomej ilościi. Może to być też technologia /bariera barierą zamienia wszystko w kisiel, ale można przemycić drogą kropelkową w postaci zapamiętanych formuł w głowie przez jakiegoś przedstawiciela z tamtego świata/

Może być to np uran wzbogacony /występujący też naturalnie ale znikomych ilościach w rudzie/ z którego bez pomocy magii można pozyskać ogromną ilość energii. Czarny rynek często ma charakter zawierania wymiennych transakcji.

Dex.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Dex Jedna moneta waży około 4-5 gram, a z znanych mi źródeł 1g złota o próbie inwestycyjnej kosztuje w mocnym zaokrągleniu 100zł. Czyli 1 taka moneta to prawie pół tysiąca złotych. W wielu ficach, a nawet w samym  serialu środkiem płatniczym są złote monety. Kicia pozwoli więc zacytować fandomową wikipedię:

Cytat

Pinkie Pie argues over the proper price of a tomato in Putting Your Hoof Down, and the price varies between one bit and two.

źródło: http://mlp.wikia.com/wiki/Bits

Nie wiem jak Tobie, ale kici tak średnio się widzi wydawać nawet tysiąc złotych za pomidora:derp2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.