Dex

Nabór moderacji - program i pomysły kandydatów

2 posty w tym temacie

Tutaj kandydaci przedstawiają swoje powody dlaczego chcą zostać moderatorami oraz przedstawiają pomysły co do rozwoju forum. Polemizują też wzajemnie na temat swoich kandydatur.

(Bijcie się! Darmo władzy się nie dostaje!)

Jako redaktor wyborczy, nie popierający żadnej ze stron oraz nie biorący udziału w naborze moderacji zacznę pierwszy:

 Mr Sun wydaje się być niepoważnym kandydatem ale znam go na tyle, że jak zabierze się do pracy to prawdopodobnie będzie pełnił dobrze obowiązki moderacyjne. Ale uwaga! - Nie ponadprzeciętnie. No i był kucykiem co dla bronies jakieś tam znaczenie może mieć. Lecz dziś nie utożsamia się z fandomem.

Kicia z kolei to jedno jest pewne - będzie pełnił obowiązki i to wręcz z dokładnością SS-mana nie tylko w kwestiach gramatyki. Więc po chińskim ostrzeżeniu będzie leciał ban. Miłośnik surwiwalu, nigdy nie utożsamiał się z fandomem.

NajlepszyModerator... Miał swój czas i można powiedzieć: "oni już byli, oni już rządzili..." Ma doświadczenie jako moderator i zanm go od samego początku. Ale zbyt długo zajmował stołek nieaktywnie. Pewności nie mamy, że to się zmieni. Ale to kucyk. I uwaga! - jest z POZ. Więc nie każdego będzie lubić tak samo jak ja.

Jednak czy ktoś z nich może z ręką na sercu powiedzieć "nadaję się na moda!" ? Czy ma jakieś pomysły co do forum? Czy jak to zawsze będzie Admin zostanie sam ze wszystkim.

Dex.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciężko jest określić jaki może mieć wkład mod do rozwoju forum, bo nie do końca jest wiadomo co mod może realnie zrobić na swoim stanowisku. Np kicia kilka razy proponowała Kaspiemu, żeby zatrudnił moda do murzyńskiej roboty takiej jak dodawanie wiele różnych słów do cenzury, a się okazywało, że do takiej sekcji mod dostępu nie ma. NajlepszyModerator ma w tej kwestii dużo łatwiej, bo jako były mod tego forum, ma doświadczenie i wie co może wyborcom obiecać i wie czy to co obiecuje jest w ogóle wykonalne. No niestety kicia czy Sun aż takiego luksusu nie mają. Owszem, kicia też jest modem tu i ówdzie, ale każde forum jest inne. To co może zrobić mod a czego nie, zależy już od silnika forum, jego schematu oraz fantazji Najwyższego.

Kicia może się spodziewać, że jako moderator będzie zajmować się takimi rzeczami jak edytowanie postów, upominanie użytkowników, ale również będzie takim swoistym pomostem między szarym użytkownikiem, a administracją. Będzie się także spodziewać, że obowiązkiem moda będzie pomoc użytkownikom - w sprawach jak i w technicznym, tak i w "bardziej życiowych". Moderator powinien być osobą, do której ktoś może śmiało napisać na PW licząc na szczerą odpowiedź (oczywiście warto też wspomnieć tu o tym, że w takim wypadku mod ma obowiązek dochować tajemnicę korespondencyjną i to w szczególnym stopniu). Mod jako element organu administracyjnego ma także za zadanie pełnić funkcję wychowawczą. Czyli jak na przykład jakiś 16-sto letni użyszkodnik pochwali się swoją fotką z Picolo na sylwestrze, to w tedy leci banik ^^ tak na prawdę to nie, ale jakaś gatka szmatka o wychowaniu w trzeźwości powinna być.   Także pilnuj się Kaspii :megusta: Warto też wspomnieć, że moderator powinien być obiektywny, a zarazem sprawiedliwy. To znaczy, że jak dwaj userzy zrobią te samo wykroczenie to nie koniecznie muszą dostać jednakową karę - zadaniem moda będzie zrozumieć motywacje karanych gagatków. Przecież osoba która zrobiła double posta z przyczyn technicznych powinna być traktowana inaczej w tym wypadku niż osoba, która wykonała to samo po wypiciu litra wódki i daniu sobie w żyłę (i w tym wypadku nawet możne mod wykazać się w roli wychowawcy). Obiektywizm i sprawiedliwość wiąże się także z tym, że jak mod złamie regulamin (lub kto inny z administracji), to pełniąca funkcja nie powinna być w żadnym wypadku uznawana za element łagodzący (a tym bardziej posada nie powinna być stosowana jako immunitet).

 

Już kicia widzi, jak was te argumenty przekonały. A zwłaszcza ten fragment, w którym kicia miałaby wychowywać innych :bplease:

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz